Airbnb vs. hotel

Airbnb vs. hotel

Dzisiaj każdy z nas coraz więcej i dalej podróżuje. Kluczowa podczas podróży wydaje się być nieraz kwestia noclegu – jest to ważne zarówno pod kątem finansowym, jak i wygody. Powstaje wówczas pytanie – czy lepiej wybrać klasycznie nocleg w hotelu, czy może jednak wypróbować Airbnb?

 

Krótka opowieść o Airbnb

Na początek warto jednak powiedzieć kilka słów o tym, co to jest Airbnb. Otóż jest to portal, na którym różne osoby prywatne oferują nocleg w swoich domach za określoną opłatą. Czasem jest to pokój w domu, w którym mieszkają oni bądź ich rodzina, czasem zaś prywatny apartament. Możliwości jest wiele.

 

Airbnb zalety

Dlaczego warto wybrać Airbnb? Poniżej zamieścimy najważniejsze argumenty.

 

1) Swojski, domowy nocleg

Przede wszystkim na Airbnb najczęściej znajdują się właśnie pokoje w domu, mieszkania, apartamenty. Oznacza to, że mamy półki, szafki, dostęp do kuchni, łazienkę nie dzieloną. Będąc w hotelu często nie możemy w pokoju nawet herbaty sobie zrobić. Tu zaś czujemy się rzeczywiście jak w domu i dużo oszczędzamy nie musząc chodzić do restauracji.

 

2) Możliwość poznania lepiej innej kultury

Warto także dodać, że mieszkając w takim domu lepiej poznajemy daną kulturę. Czasem trafią się nam prawdziwie folklorystyczne mieszkania, jednak pamiętajmy, że nawet takie zwykłe domy nieraz noszą cechy charakterystyczne dla danego regionu. Ponadto gospodarze są często bardzo otwartymi ludźmi i nawet jeśli nie poznasz ich, to oni chętnie udzielą przez telefon czy email informacji o tym, co możesz zwiedzić w ich mieście, gdzie zjeść itp.

 

3) Niższa cena

Oczywiście niebagatelne znaczenie ma także to, że Airbnb jest najzwyczajniej w świecie dużo tańsze nieraz od zwykłych noclegów w hotelu. Niższa cena a większa wygoda – to dopiero deal!

 

4) Pomocna obsługa

Warto jeszcze dodać, że pomoc na Airbnb jest naprawdę szybka i profesjonalna. Zresztą problemy z gospodarzami nie zdarzają się często.

 

Wady Airbnb

Czy jednak Airbnb ma jakieś wady? Generalnie może nie są to wady, jednak na pewne specyficzne rzeczy trzeba tu uważać. Po pierwsze płacimy z góry – pieniądze idą do Airbnb a po zakończeniu naszego pobytu do gospodarza. Jest to bezpieczny system, jednak nie każdy z nas lubi tak wcześnie wydawać pieniądze. Ponadto goście wystawiają gospodarzom recenzję i na odwrót. Warto zatem wybierać gospodarzy z pozytywnymi opiniami, a sami też musimy się starać np.zostawić czysty dom, aby nikt nam nie wystawił negatywnej opinii. Czasami w niektórych krajach toczą się także spory o legalność Airbnb.

Czy zatem Airbnb czy hotel? Na to pytanie każdy musi sam sobie odpowiedzieć.

 

Airbnb vs. hotel
5 (100%) 1 ocen(a/y)