Nauka nurkowania - od czego zacząć

Ekonomiczne jedzenie w podróży

Wyjazd na wakacje to wspaniała sprawa. Im bliżej wyjazdu, tym człowiek staje się radośniejszy, pełen energii. W końcu będzie można oderwać się od codziennych obowiązków i leniuchować, spacerować i poznawać nowe miejsca. Zanim jednak do tego dojdzie, to trzeba się spakować oraz zaplanować pewne istotne elementy.

 

Czy będziecie musieli planować jedzenie w podróży? To zależy od tego, gdzie jedziecie oraz jakim środkiem transportu. Jeżeli jedziecie, a właściwie to lecicie za granicę nawet nie musicie przejmować się takimi tematami, ponieważ zawsze coś otrzymacie na pokładzie samolotu. Nawet dla swoich małych dzieci zawsze coś znajdziecie. Chyba, że podróżuje z Wami niemowlak, to koniecznie musicie zadbać o mleko dla niego, ponieważ nikt Wam tego na pokładzie nie zapewni.

 

Sprawa ma się zupełnie inaczej, kiedy w długą podróż jedziecie samochodem lub nawet pociągiem. Zawsze warto mieć przy sobie jedzenie na wakacje, które się nie rozwali, nie rozpłynie, nie pokruszy się, dzięki czemu nie będziecie musieli wydawać wielkich pieniędzy na pożywienie w drodze. Najlepszym towarzyszem podróży są przede wszystkim…kanapki. Ten uniwersalny towarzysz podróży zawsze się sprawdzi. Tylko zadbajcie o to, aby kanapki były z czymś lekkim, jak chociażby szynka, serek, czy też jakieś warzywo. Starajcie się omijać kanapki z ciężkimi, czekoladowymi kremami, ponieważ mogą się one rozpuścić, poza tym są bardzo ciężkie i dzieciom może zrobić się niedobrze, jak również dorosłym.

 

Bardzo dobre na podróż są również kabanosy, których nie musicie jakoś specjalnie przechowywać. Wystarczy zabrać je w opakowaniu, tak jak je kupiliście w sklepie, w plecak i w dowolnej chwili będziecie mogli je przekąsić. Przy czym nawet specjalnie nie będziecie musieli zatrzymywać się, aby móc je zagryzać. Zawsze możecie je chwycić w rękę i dalej podróżować autem. Kolejną wspaniałą propozycją są wafelki ryżowe. Trzeba przyznać, że jest to jedna z najbardziej zdrowych i rozsądnych propozycji, jako jedzenie na podróż. Dzieci i dorośli śmiało mogą zjeść takie wafelki, ponieważ są bardzo zdrowe, lekkie i są nawet pożywne, więc każdy się nimi naje.

 

Na podróż dobre są również surowe warzywa oraz owoce. Mówiąc warzywa nie mam tu na myśli oczywiście surowych ziemniaków, ale chociażby marchewkę, którą wcześniej w domu obierzecie, czy pokroicie, ogórka, rzodkiewkę, a nawet sałatę. Z owoców zawsze możecie wziąć ze sobą banana, gruszkę jabłko, a nawet śliwki, pomarańcze, czy tez grejpfruty. Zawsze będą Wam towarzyszyć w podróży, a Wy na pewno nie zgłodniejecie.

 

Ekonomiczne jedzenie w podróży
Oceń post