Jak zrobić dobre wrażenie na pierwszej randce

Jak zrobić dobre wrażenie na pierwszej randce?

Każdy z nas zapewne stanął kiedyś przed tym problem – jak zrobić dobre wrażenie na pierwszej randce. Hormony buzują, chcemy się pokazać z jak najlepszej strony i bardzo nam zależy, żeby pierwsza randka nie była tą ostatnią. Jak tego dokonać?

 

Pierwsza randka Jak zrobić wrażenie?

Pierwsza randka to nie tylko domena nastolatków, ale także i w dorosłym życiu stajemy często przed koniecznością pierwszych randek. Mają one czasami charakter dość sztywny, ponieważ każdy chce pokazać się z jak najlepszej strony przez co bacznie zwracamy uwagę na to jak się zachowujemy, jak jemy, co mówimy. Niepotrzebnie, ponieważ wygląda to bardzo nienaturalnie i jest wyczuwalne. Postawmy na swobodę i naturalność i nie próbujmy kreować się na kogoś kim nie jesteśmy, ponieważ prędzej czy później prawda wyjdzie na jaw.

 

Gdzie na pierwszą randkę?

Warto wybrać jakieś niezobowiązujące miejsce, ale uczęszczane przez inne osoby. Kawiarnia, lodziarnia, park albo kino są idealnym miejscem na pierwszą randkę, ponieważ nie jesteśmy wtedy sam na sam z naszym potencjalnym wybrankiem, ale także mamy możliwość porozmawiania i lepszego poznania się. Zbyt głośne miejsca, takie jak koncert czy dyskoteka mogą to znacznie utrudnić.

Według zaleceń psychologów i socjologów, pierwsza randka nie powinna trwać zbyt długo. Owszem, zależy nam na jak najlepszym poznaniu tej drugiej osoby, ale na to będziemy mieć jeszcze czas. Warto zachować jakąś nutkę tajemniczości na kolejne spotkania, żeby oczekiwanie na nie sprawiało jeszcze większą radość.

Pamiętajmy, że najważniejsza jest naturalność, szczególnie w sposobie bycia. Jeżeli czegoś nie lubimy, mówmy o tym otwarcie, dzięki czemu później unikniemy nieporozumień. Kłamstwo ma krótkie nogi, więc nie warto udawać, iż jest się fanem jakiegoś typu muzyki, tylko dlatego że chcemy się przypodobać drugiej osobie. Powiedzmy otwarcie, że nie przepadamy za czymś takim, albo że nie mieliśmy okazji jeszcze posłuchać żadnego z zespołu, o którym mówi partner. Nawet jeżeli bardzo nam zależy na naszym wybranku, to nie okłamujmy go od początku. Ma to także pozytywne aspekty, ponieważ możemy powiedzieć, że czegoś nie lubimy lub nie znamy, ale jesteśmy otwarci na propozycje i wtedy druga strona ma szansę się wykazać i podesłać nam swoje ulubione kawałki.

Od pierwszej randki wiele zależy, często spotkania właśnie na niej się kończą, ale nawet jeżeli nie zaiskrzyło za pierwszym razem, warto dać sobie drugą szansę. Niejednokrotnie pierwsza randka to stres, więc mamy prawo wypaść gorzej, niż zazwyczaj.

 

Jak zrobić dobre wrażenie na pierwszej randce?
Oceń post