Najlepsze hotele w Barcelonie

Najlepsze hotele w Barcelonie

Barcelona cieszy się nieustannie rosnącą popularnością wśród turystów z całego świata. Nic w tym dziwnego. Stolica Katalonii zachęca z wielu powodów. Oryginalna i interesująca architektura Antoniego Gaudíego, podziwiana w postaci takich budowli jak Sagrada Familia, czyli ogromny kościół w sercu miasta, czy kolorowy park Park Güell z widokiem na panoramę Barcelony, przeplatająca się z budowlami innych stylów, jak na przykład dzielnicą gotycką, tworzy z miasta prawdziwą perełkę architektoniczną. Miasto wpisane jest między kilka wzgórz, a długą, piaszczystą i czystą plażę gwarantując wyjątkowo malowniczy krajobraz. Jest to także miejsce odwiedzin dla licznych fanów piłki nożnej. To przecież z Barcelony pochodzi jeden z najsłynniejszych klubów świata- FC Barcelona. Na stadion, o nazwie Camp Nou, każdego roku przybywają tłumy kibiców, nie tylko w trakcie meczów, ale także dla samego zwiedzenia stadionu, który to jest największy w Europie.

Dodatkowo rozwojowi turystyki w Barcelonie sprzyja bardzo dobrze rozbudowana sieć połączeń lotniczych, obsługiwanych na kilku lotniskach. Z Polski na przykład można bardzo łatwo się tu dostać korzystając z usług takich przewoźników, jak Ryanair czy Wizzair.

 

No dobrze, a jeżeli jesteśmy już świadomi atrakcyjności Barcelony i zdecydowaliśmy się wybrać do niej na kilka dni, jaki hotel wybrać?

Liczne hotele w Barcelonie można znaleźć praktycznie w każdej części miasta. Jednym z ważniejszych kryteriów powinna być tutaj lokalizacja i budżet jaki chcemy przeznaczyć na rezerwację noclegów. Oferta jest bardzo szeroka, od tanich hosteli, na każdą kieszeń, po luksusowe apartamenty. Najlepsze hotele Barcelona, znajdują się w centrum miasta, często są to nowoczesne, wysokie budowle, zapewniające dodatkowo widok z okien na morze lub na panoramę centrum miasta. Jeżeli natomiast głównym celem naszej wizyty są sportowe emocje na stadionie, warto rozejrzeć się za noclegiem w okolicy Camp Nou, ułatwi to dotarcie do hotelu, w późniejszych godzinach wieczornych. Również sieć hosteli jest dobrze rozbudowana. Jeżeli zależy nam na oszczędności możemy zarezerwować łóżko w pokoju wieloosobowym lub wynająć malutki pokoik. Nie należy się też zamartwiać jeżeli lokalizacja nie znajduje się w samym centrum. Komunikacja w Barcelonie jest bardzo dobrze rozbudowana, a przemieszczanie się po mieście ułatwiają często jeżdżące autobusy, jak i metro.

 

Może już czas wziąć parę dni urlopu i zarezerwować swój wymarzony pobyt w wyjątkowej, oryginalnej i pięknej Barcelonie?

 

Najlepsze hotele w Barcelonie
Oceń post