Sport - najlepsza pasja redukująca stres

Sport – najlepsza pasja redukująca stres

Aktywność fizyczna jest kluczowa do utrzymania prawidłowego stanu zdrowia, zarówno fizycznego jak i psychicznego. Jednakże w naszym zabieganym świecie, rzadko znajdujemy czas na chociaż półgodzinny spacer. A naprawdę warto, ponieważ korzyści z uprawiania jakiegokolwiek sportu są ogromne.

 

Zalety i wady uprawiania sportu

Zalet z uprawiania sportu jest znacznie, znacznie więcej niż ewentualnych minusów. Do wad można zaliczyć ryzyko kontuzji, które wzrasta wraz ze stopniem skomplikowania danego sportu, przeciwwskazania zdrowotne w przypadku niektórych ze sportowych dziedzin oraz powikłania zdrowotne po stosowaniu suplementacji. Powyższe wady można jednak wyeliminować, poprzez wybór odpowiedniego, mniej narażającego na uszczerbki na zdrowiu sportu, a suplementację i odżywki można z powodzeniem zastąpić zdrową dietą. Zalet jest mnóstwo, począwszy od ogólnej poprawy zdrowia, kondycji i wydolności organizmu, przez podkręcenie metabolizmu i utrzymywanie wagi na prawidłowym poziomie po znaczną poprawę samopoczucia.

 

Aktywność fizyczna a stres

O zdrowotnych fizycznych aspektach sportu mówi się wiele. Aktywność fizyczna jest kluczowa przy zrzucaniu zbędnych kilogramów czy podczas rehabilitacji, jednakże często zapomina się jak ważny jest sport dla zdrowia psychicznego. Podczas uprawiania sportu wydzielają się endorfiny, które odpowiedzialne są za dobry nastrój, stąd też uzależnienie od sportu i aktywności fizycznej wielu ludzi, a właściwie uzależnienie od tych pozytywnych emocji, które towarzyszą uprawianiu sportu. Ponadto sport na stres działa jak sen na zmęczenie, pozwala je maksymalnie zredukować i zająć myśli czymś innym.

Być może ciężko nam znaleźć nawet 30 minut dziennie na aktywność fizyczną, jednak warto znaleźć na nią miejsce w naszym napiętym grafiku, ponieważ sport przynosi mnóstwo korzyści i już nawet krótki spacer pobudza organizm i wyzwala pozytywne odczucia. Być może warto zrezygnować z dojazdu do pracy samochodem na rzecz chodzenia tam pieszo albo jeżdżenie rowerem? Jeżeli nie mamy takiej możliwości to chociaż w domu przed telewizorem postarajmy się zrobić kilka albo kilkanaście ćwiczeń rozciągających. Nie kosztuje nas to wiele, a przyniesie z pewnością mnóstwo pozytywnych zmian, a z biegiem czasu będzie nam się chciało więcej i więcej i sami nie zauważymy nawet jak z półgodzinnej sesji ćwiczeń stanie się ona półtoragodzinną.

Sport to zdrowie, warto o tym pamiętać i korzystać z każdej nadarzającej się okazji do ćwiczeń. Przyniesie to ukojenie zarówno ciału jak i duszy.

Zobacz ofertę sportowych ubrań w sklepie z odzieżą Ozonee.

Sport – najlepsza pasja redukująca stres
5 (100%) 1 ocen(a/y)